آشنایی با Mueble در آموزش اتوکد

در این مقاله آموزشی در زمینه کار با نرم افزار اتوکد به شما یاد می دهیم که چگونه از Mueble در اتوکد استفاده کنید. برای دریافت آموزش های بیشتر می توانید به این منبع مراجعه کنید.

مرحله 1: در بالای صفحه کار یک فیلم وجود دارد که شامل تعدادی برگه مانند برگه اصلی ، برگه درج ، برگه نظرات و موارد دیگر است. این برگه ها به ما کمک می کند تا دستورات مختلف را در این نرم افزار مدیریت کنیم. در زیر آن یک صفحه پنجره کار داریم که در آن می توانیم کارهای فعلی خود را مشاهده کنیم ، در زیر این پنجره های کاری برخی از گزینه های ناوبری برای دست زدن به پارامترهای طراحی در حین کار داریم.

صفحه کار
مرحله 2: تعداد مرکز صدا در مرکز طراحی نرم افزار CAD خودکار وجود دارد. Design Center یک مرورگر خودکار CAD داخلی است که می توانید در آن هر زمان بخواهید انواع مختلف نمودار بلوکی و داده های آنها را در طراحی خود قرار دهید. همچنین می توانید از این مرکز طراحی ، م componentلفه خود را به هر یک از پروژه های خود وارد کنید. برای باز کردن کادر گفتگوی Design ، به تب View این نرم افزار رفته و بر روی آن کلیک کنید. نماد مرکز طراحی را می توانید در فهرست جداول این برگه پیدا کنید.

مرکز طراحی
مرحله 3: متناوباً ، می توانید DC را از صفحه کلید تایپ کنید و سپس دکمه Enter را روی صفحه کلید فشار دهید یا فقط دکمه Ctrl + 2 را روی صفحه کلید فشار دهید.

نوع DC
مرحله 4: هنگامی که از یکی از گزینه ها استفاده کردید. کادر محاوره ای Design Center به این شکل باز می شود.

کادر محاوره ای
مرحله 5: ما در این کادر محاوره ای گزینه های نمایش مختلفی داریم ، مانند نمای درختی که از طریق آن می توانید مسیر پوشه Design Center را در رایانه خود پیدا کنید. پس از باز شدن این کادر محاوره ای ، پوشه Design Center خود باز می شود.
مرحله 6: برای دیدن پیش نمایش گزینه انتخاب شده در قسمت پنجره سمت راست ، می توانید بر روی دکمه پیش نمایش کلیک کنید.

منطقه پنجره
مرحله 7: می توانید با انتخاب یکی از لیست ، نماد را متناسب با اولویت خود تغییر اندازه دهید.

اندازه نماد
مرحله 8: اگر می توانید پوشه Design Center را ببینید ، به پرونده های برنامه درایو c بروید و plus را کلیک کنید تا از آن آواز بخوانید.

پوشه مرکز طراحی
مرحله 9: سپس بر روی Autodesk Folder Plus Song و سپس Auto Cad 2020 Song Plus کلیک کنید.

پوشه Autodesk
مرحله 10: اکنون بر روی Plus کلیک کنید تا آهنگ پوشه نمونه را انتخاب کنید سپس بر روی پوشه en-us کلیک کنید و پوشه Design Center را در لیست پوشه نمونه پیدا خواهید کرد.

پوشه مرکز طراحی
مرحله 11: اکنون وقتی روی آهنگ Plus Design Song کلیک می کنید ، لیست اجزای سازنده در مرکز طراحی باز می شود. با توجه به نیاز خود می توانید هر برگه ای را در م componentلفه انتخاب کنید.

مبلمان اتوکد – 11
مرحله 12: بر روی گزینه “Home – Space Planner” کلیک کنید زیرا در این مقاله در مورد مفاهیم بحث خواهیم کرد. پس از کلیک بر روی آن ، پارامترهای مختلف یک جز component در این گزینه باز می شود. شما می توانید هر یک از پارامترهای این گزینه را انتخاب کنید ، مانند اینکه می توانید یک بلوک نمودار از یک عنصر را در این گزینه ترسیم کنید ، یا می توانید از یک عنصر انتخاب شده یک سبک ابعاد بگیرید و برخی از گزینه های دیگر نامی را دارند که می توانید انتخاب کنید.

مبلمان اتوکد – 12
مرحله 13: در اینجا با انتخاب بلوک های این گزینه این مورد را به شما نشان می دهم. روی این نماد Blocks کلیک کنید.

مبلمان اتوکد – 13
مرحله 14: لیست نمودارهای مبلمان در این گزینه باز خواهد شد. حالا می خواهم این ملکه تختخواب را برای نقاشی ام بگیرم ، تا او را وارد نقاشی خود کنم دوبار روی او کلیک می کنم.

مبلمان اتوکد – 14
مرحله پانزدهم: پس از دوبار کلیک بر روی آن ، کادر گفتگوی درج به این صورت باز می شود. در اینجا می توانید پارامترهای این بستر را متناسب تغییر دهید و سپس بر روی دکمه Ok این کادر گفتگو کلیک کنید تا با این پارامترها در نقاشی خود وارد شود.

مبلمان اتوکد – 15
مرحله شانزدهم: آن را در مکان مورد نظر در نقاشی خود قرار دهید و سپس کلیک کنید تا بلوک در جای مناسب قرار بگیرد.

مبلمان اتوکد – 16
مرحله هفدهم: به صورت متناوب ، می توانید آن را مستقیماً از لیست انتخاب کرده و در قسمت نقاشی خود رها کنید.
مرحله هجدهم: اکنون من با استفاده از این روش مبل را پیدا می کنم و با کلیک بر روی آن ، آن را انتخاب می کنم. وقتی آن را انتخاب کنید می بینید که فقط یک نقطه لنگر در این نمودار بلوکی وجود دارد.

مبلمان اتوکد – 18
مرحله 19: روی این نقطه لنگر کلیک کنید و نگه دارید و سپس می توانید جسم را در مکان دیگری در نقاشی خود منتقل کنید

مبلمان اتوکد – 19
مرحله 20: حالا دوباره روی این نقطه کلیک کرده و نگه دارید و سپس روی آن کلیک راست کنید. یک لیست کشویی به این شکل باز می شود. برای ایجاد تغییر در این نمودار بلوکی که ممکن است قابل استفاده باشد ، می توانید از هر یک از گزینه ها استفاده کنید. به عنوان مثال ، من می خواهم آن را بچرخانم و سپس روی گزینه چرخش کلیک کنم.

مبلمان اتوکد – 20
مرحله 21: و اکنون می توانم آن را در زاویه مورد نظر بچرخانم. می توانید آن را به صورت دستی در جهت مورد نظر بچرخانید یا با وارد کردن صفحه کلید مقدار زاویه چرخش را وارد کنید.

مبلمان اتوکد – 21
مرحله 22: اگر مقیاس را از لیست انتخاب کنید می توانید متناسب با این نمودار بلوکی را تغییر دهید.

مبلمان اتوکد – 22
به این ترتیب می توانید از muebles در Auto Cad استفاده کنید و از آن برای ایجاد طرح بندی خوب هواپیما در هر پروژه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید