آموزش روتوش پوست صورت به کمک فتوشاپ

مواردی در آموزش روتوش وجود دارد که حتی پس از گرفتن عکس زیبا در آموزش روتوش احساس خواهید کرد. به عنوان مثال ، زمینه به اندازه کافی جالب نیست. این دسته از آموزش روتوش ممکن است به دلیل بسیاری از موارد غیر ضروری در پس زمینه باشد ، یا به دلیل افرادی باشد که نمی خواهند در تصویر نهایی در آموزش روتوش ظاهر شوند… ادامه

برای بررسی پوست ، آن را 100٪ یا کمی کمتر روی صورت افزایش دهید. ما پیوند زیبایی را روی پوست او شروع می کنیم. ما این کار را به صورت چهار مرحله ای انجام خواهیم داد ، که باعث حفظ بافت طبیعی پوست می شود. مرحله اول در لایه روتوش که RET نامیدیم انجام شد. در این لایه ما از ابزار مارک Clone استفاده خواهیم کرد ، اما به جای حالت پیش فرض طبیعی از حالت های ترکیبی Lighten و Darken استفاده خواهیم کرد (شکل 1.7a).
تنظیم فعلی من 70٪ است ، و تنظیم برس برای یک برس “مستقیم” است. سختی تمیز را نیز روی 50٪ یا بیشتر تنظیم کردم و حدود 4 پیکسل برای شروع با برس با قطر بسیار کم دارم. وقتی ابزار نام تجاری clone اضافه شد ، می توانید با کلیک راست روی کادر محاوره ای Brush Selector یا دکمه کنترل در نوار ابزار و کلیک راست ، به تصویر دسترسی پیدا کنید.

من می خواهم سختی و اندازه برس خود را با استفاده از کلیدهای ابرو مربع شکل تغییر دهم: ابرو چپ ([) برای قطر کوچکتر ، یا ابرو راست برای برس بزرگتر]]. به زودی ، فشار دادن کلید Shift و فشار دادن دکمه های مربع ابرو ، سختی و نرمی برس را تغییر می دهد. جعبه شیفت سمت چپ نرم و شیفت رنگ لبه سمت راست پیچیده است
تمیز.

هنگام شبیه سازی در حالت روشن شدن ، از قسمت تیره نقص یا خال نمونه بردارید و تا آنجا که ممکن است با یک ضربه روی خال “ضربه” بزنید تا ناحیه سبکتر نشود و یک نقطه سفید در جایی که قبلا نقطه تاریک بود ، برجای بگذارد. با بزرگنمایی 100٪ تا 200٪ ، منافذ را پس از منفذ کار کنید. برای دیدن پیشرفت خود اغلب نزدیک شوید. به چشمان خود متکی باشید و مرتباً لایه رتوش را جایگزین کنید تا ببینید با تصویر خود چه کاری انجام می دهید. هنگام تکثیر با یک حالت تاریک و روشن ، فقط به سخت ترین لکه های تیره و لکه های سفید تقریباً صفر (100٪ سفید) برخورد کنید (شکل 1.9).
ما می خواهیم در مورد استفاده از ابزار Clone Stamp بر روی پوست توجه داشته باشیم ، و با این حال ما یک روش دوم داریم که تخریب آن بسیار کمتر است. ما همچنان می خواهیم به روتوش پوست ادامه دهیم ، بیشتر از شما به کلون به این روش اعتماد کنیم.
قسمت دوم رتوش پوست با یک مجموعه دوتایی حاصل می شود
لایه های اتصالات منحنی. یک منحنی روشن می شود و دیگری منحنی می شود. برخی از آن به عنوان “فرار و آتش سوزی” از روزهای تاریکخانه آنالوگ یاد می کنند.
در پانل Adjust Layers در پایین پانل Layers ، یک لایه تنظیم منحنی را انتخاب کنید. برای پاک کردن تصویر منحنی اصلی را بکشید (CMYK در منوی نزدیک بالای صفحه ظاهر می شود).
در شکل 1.10 ، می بینید که سایه های متوسط ​​را بیرون کشیدم و یک “حرکت آسان” کوچک انجام دادم. حرکت باید ملایم باشد ، اگر سعی کنید بیش از حد در یک منحنی روشن شوید ، ایجاد تغییرات ناخواسته در رنگ شروع می شود. روی تصویر کوچک لایه روی لایه منحنی کلیک کنید. براکت های مربعی در گوشه گوشه تصویر بند انگشتی ماسک ظاهر می شوند تا نشان دهند آماده بودن برای ویرایش است. اکنون به تراشه های رنگی جلو و پایین در پایین نوار ابزار نگاه کنید. اگر سیاه و سفید نیستند ، کلید D را فشار دهید تا به رنگهای پیش فرض (سیاه و سفید) بازگردد. اکنون می توانید ماسک لایه را با استفاده از Option / Alt 1 Delete در رنگ پیش زمینه پر کنید یا با استفاده از Command / Ctrl 1 Delete آن را در رنگ زمینه پر کنید. همچنین ، اگر شما هرگز نیاز به تغییر رنگ زمینه و پس زمینه خود دارید ، فقط کلید X را فشار دهید.
لایه های تنظیم به طور خودکار با ماسک لایه متصل باز می شوند. ما فقط می خواهیم که اثر این منحنی به مناطق بسیار خاصی از پوست Vania برخورد کند ، بنابراین می خواهیم ماسک لایه متصل به منحنی را به رنگ سیاه پر کنیم تا اثر روشنایی کاملا پنهان شود.
از منحنی lite شروع کنید. کلید B را فشار دهید تا ابزار قلم مو فعال شود. وقتی در ابتدای این فصل آن را تنظیم کنیم ، یک برس نرم می خواهید. وقتی مسواک زدن ماسک را شروع می کنیم مطمئن شوید که رنگ جلوی آن سفید است تا اثرات منحنی lite به مناطق خاصی در تصویر برسد. در شکل 1.13 می توانید ببینید که ماسک در منحنی lite من به نظر می رسد در حالی که با رتوش پیشرفت می کنم. برای دیدن ماسک خود ، کلید Option / Alt را نگه دارید و ماسک را فشار دهید
بند انگشتی.
زیبایی چنین کاری این است که ماسک بی نهایت قابل تنظیم است. من می توانم ماسک هایم را به چند روش مختلف تیز کنم ، اما در اینجا روی ماسک روتوش پوست من معمولاً یک ابزار تاری 40٪ را انتخاب می کنم و آن را بزرگتر و نرم تر می کنم و آن را روی ماسک پوست برای روتوش پوست می گذارم تا همه لبه های سخت آن نرم شود. این کمک می کند تا “استقرار” در محل خود روتوش کنید و “پوشیده” به نظر نرسد ، اصطلاحی که در آن زمان استفاده می شود
یک خط واضح از انتهای ماسک روی تصویر قابل مشاهده است. همچنین ممکن است دریابم که کمی بیش از حد پیش رفته ام و می خواهم با گرفتن یک برس خیلی بزرگ لبه بیش از حد (پویایی دیگر (انتقال CS5] و فشار قلم فعال است)) حدود 3٪ جریان “مسواک” بزنم و به آرامی ماسک خود را به رنگ سیاه مسواک بزنم.

دیدگاهتان را بنویسید