آموزش طراحی بسته بندی برای طراحی جلد CD

اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که فکر می کنید طراحی بسته بندی برای محصولات کار سختی است می توان گفت تا حدودی در اشتباه هستید. یادگیری طراحی بسته بندی نیاز به کمی مطالعه در زمینه ی آموزش طراحی بسته بندی محصولات و تمریناتی برای طراحی های بهتر دارد. با استفاده از نرم افزار های موجود برای طراحی شما می توانید به طرح های دلخواهتان را ایجاد کرده و بعدا مدل سه بعدی آن ها را تولید کنید.

 

یکی از محصولاتی که به نوعی دارای بسته بندی است سی دی است. طراحی کاور سی دی می تواند تمرین مناسبی در زمینه ی طراحی بسته بندی باشد.

در این آموزش ، ما یک فرم اولیه کاور CD ایجاد خواهیم کرد ، همچنین از برخی تصویرگران برای ترکیب گرافیک جالب Ullya Sokulova استفاده خواهیم کرد.

شما می توانید از برخی مدل های آماده که در دوره آموزشی طراحی بسته بندی توضیح داده شده است نیز استفاده کنید.

اگر چاپگر A3 ، کارت ، چاقو و چسب دارید ، می توانید آستین را در خانه به پایان برسانید. مدل Weing با صفحه A3 مطابقت دارد ، اما شما می توانید با استفاده از 2 جدول A4 چسب یا چسب دار الگویی را برای تجسم محصول قبل از ارسال آن برای چاپ ایجاد کنید. من هم همین کار را کردم و او هنوز هم برای مراقبت از آن کار می کند!

هنگام تولید یک محصول سه بعدی با استفاده از الگوی تخت دو بعدی ، مهم است که همیشه به خاطر داشته باشید که محصول از زوایای مختلف به چه شکل است. آیا سکه شما جلو می رود؟ آیا وقتی در سی دی های دیگر قرار می گیرد جزئیات مربوط به کناره ها وجود دارد؟ متن پس از انجماد و چسباندن بسته چگونه خوانده می شود؟ آیا بعد از باز شدن ، رنگ و اثر هنری دیگری در داخل آستین وجود دارد؟ این سوالات را به خاطر بسپارید ، نمی توانید اشتباه کنید!

یک سند جدید در InDesign ایجاد کنید
سطح 1
InDesign را باز کرده و File> New Document را انتخاب کنید. هدف از چاپ را در پنجره سند جدید تنظیم کنید و تعداد صفحات را روی 2 تنظیم کنید. رد صفحات را انتخاب کنید.

در زیر اندازه صفحه ، “A3” را انتخاب کنید و جهت کناری را تنظیم کنید.

لبه ها را تقریبا مطابق توافق تنظیم کنید و در آخر خون را روی 0 میلی متر تنظیم کنید. باشه.

صفحه 1 سطح خارجی سند آستین خواهد بود ، صفحه 2 در داخل خواهد بود.

2. الگوها و لایه ها را برای ایجاد شناسایی کنید
سطح 1
قالب آستین CD و گرافیک آستین باید جدا باشد. این امکان ویرایش آسان گرافیک ها را بدون کپی برداری تصادفی یکی از کتابچه های راهنمای الگو فراهم می کند.

برای باز کردن پانل لایه ها ، به Window> Layers بروید. روی “لایه 1” دوبار کلیک کنید و نام این لایه را تغییر دهید. اکنون ، روی جعبه خالی در سمت چپ نام لایه کلیک کنید تا این لایه قفل شود.

سطح 2
در گوشه پایین سمت راست پانل ، روی نماد ایجاد لایه جدید کلیک کنید و به طور پیش فرض روی نام “لایه 2” دوبار کلیک کنید. تغییر نام این الگو. این لایه را مانند قبل قفل کنید.

مرحله 3
این فرایند را در مرحله 2 تکرار کنید تا دو لایه دیگر روی لایه های نظرات و الگو ایجاد کنید. این “آثار هنری” و “متن” را در آنجا بخوانید.

این دو لایه جدید را قفل کنید و به قسمت “Notes” و Lock برگردید.

برای سهولت در مراجعه ، با استفاده از ابزار Type (T) یک عنوان فرعی را در گوشه سمت راست بالای هر صفحه رها کنید. “خارج از آستین” را در صفحه 1 تایپ کنید ، و> کپی> چسباندن را ویرایش کنید. یادداشت را در صفحه 2 قرار دهید ، و نام “داخل آستین” را قرار دهید.

3. الگوی خود را اندازه بگیرید
این می تواند در ایجاد یک الگوی بسته بندی از ابتدا یک چالش باشد. همیشه نمونه های دیگر از نوع بسته بندی را که می خواهید ایجاد کنید بررسی کنید و اگر می توانید آنها را صاف باز کنید. خط کش خود را بیرون آورده و در مورد ابعاد اصلی یادداشت کنید. بعضی اوقات ساده ترین طراحی قالب بهترین نتیجه را می دهد – من برخی از آلبوم های پوشش نمودار را پیدا کردم که از قالب بسته بندی مشابه قالب موجود در اینجا استفاده می کرد. شما می خواهید با فشار دادن بیش از حد بر روی فشرده سازی و یا اجازه دادن به حرکت بیش از حد محصول در داخل بسته ، به CD یا کالای دیگر اجازه دهید کاملاً در طراحی بسته بندی شما جای بگیرد و به محصول آسیب نرساند.

در این مثال ، ما یک CD استاندارد با قطر 120 میلی متر قرار داده ایم. شما باید اجازه دهید فضای تنفسی به راحتی CD را درون آستین قرار دهید ، و ممکن است مکان دیگری برای قرار دادن یک جزوه یا جزوه کوچک نیز در آنجا بخواهید. CD برای درج و بازیابی آسان آن.

سطح 1
به صفحه 1 سند خود بروید. لایه Notes را در پنل Layers قفل کرده و لایه Template را باز کنید. اگر حاکمان هنوز قابل مشاهده نیستند ، به View> Rulers بروید.

یک راهنمای عمودی را از نوار چپ به 120 میلی متر بکشید دومین راهنمای عمودی را به 246 میلی متر بکشید.

یک راهنمای افقی را از نوار بالا به سمت 86 میلی متر بکشید دومین راهنمای افقی را تا 212 میلی متر بکشید.

این یک مربع شسته و رفته 126 میلی متر در 126 میلی متر بین راهنماها را نشان می دهد ، که قسمت مرکزی آستین را تشکیل می دهد. برای انتخاب هر چهار راهنما ، ماوس را در صفحه بکشید و Edit> Copy را انتخاب کنید. به صفحه 2 بروید و در عوض ویرایش> چسباندن.

سطح 2
ما می توانیم لبه های کوچک تا شده را به آستین اضافه کنیم تا فضای CD بیشتری در داخل داشته باشد و همچنین برای قرار دادن متن ، مانند فضای ستون فقرات جلد CD ، فضای کمی نیز در نظر بگیریم.

بازگشت به صفحه 1. یک راهنما را از نوار سمت چپ به 250 میلی متر بکشید و یک راهنمای عمودی دوم را به 116 میلی متر بکشید. یک راهنمای افقی را از بالای خط کش به 82 میلی متر ، سپس یک راهنمای افقی دیگر را به 216 میلی متر بکشید.

4. الگوی خود را ایجاد کنید
اکنون دستورالعمل های اساسی که می توانید ساخت الگوی خود را شروع کنید تنظیم شده است. خطوط تا شده با یک خط تیره مشخص می شوند ، و خطوط برشی با یک خط یکنواخت مشخص می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید