آموزش لایت روم برای مبتدیان: نحوه وارد کردن عکس به لایت روم

برای تازه واردین به سیستم اموزش لایت روم از صفر تا صد ، روند وارد کردن تصاویر به لایت روم می تواند کمی مشکل باشد.
غیر معمول نیست که افراد قصد ندارند چندین لیست تهیه کنند ، تصویر خود را کپی می کنند ، از بار خارج می شوند یا در موارد شدید ، آنها را حذف نمی کنند.
بنابراین ، مهم است که دقیقاً بدانید که توالی از ابتدا چیست.

چه چیزی برای وارد کردن دارید؟
شاید شنیده باشید که مردم در مورد “وارد کردن تصاویر به لایت روم” صحبت می کنند گویی که خودشان تصاویر را به لایت روم اضافه می کنند.

نه واقعا.

به طور معمول ، واردات تصاویر شما به Lightroom می گوید که کجا آنها را ذخیره کند.

وضعیت عکس های شما و اطلاعات EXIF ​​ایجاد شده توسط دوربین (سرعت شاتر ، دیافراگم ، زمان و تاریخ و غیره) در لیست Lightroom موجود است. مثل این است که یک کارت مشخصات سبک قدیمی را برای یک کتاب جدید در کتابخانه پر کنید.

ممکن است قبل از وارد کردن تصاویر برای اولین بار در Lightroom ذخیره نکنید. این کار از کتابخانه ماژول انجام می شود.

بررسی کنید آیا کتابخانه ماژول در گزینه های نوار بالای ماژول انتخاب شده است. اگر آن را مشاهده نکرده اید ، روی پیکان کوچک در مرکز بالا کلیک کنید. می بایست شبیه به این باشه:

ارسال تصاویر به Lightroom: ماژول را انتخاب کنید

انتخاب ماژول: کلید “G” را فشار دهید تا به سرعت به آن دسترسی پیدا کنید.
در سمت چپ صفحه ، باید یک صفحه حاوی پنجره های دیگر را ببینید ، و در پایین این صفحه باید دکمه “وارد کردن” را ببینید. اگر این پنجره قابل مشاهده نیست ، فقط کلید TAB را فشار دهید و باید به صورت زیر ظاهر شود:

وارد کردن عکس به Lightroom: دکمه وارد کردن

وارد کردن از دوربین
برای وارد کردن تصاویر از دوربین خود ، آن را با استفاده از کابل USB به رایانه متصل کنید (به کارت خوان یا نرم افزار خاصی نیاز نیست). دوربین را روشن کرده و دکمه Import را فشار دهید تا کادر گفتگوی Import وارد شود:

وارد کردن عکس ها به کادر گفتگوی Lightroom: Import
جعبه گفتگوی وارد کردن. مناطق موجود در جعبه های قرمز در توضیحات زیر ذکر شده است.
طرح این کادر گفتگو بسیار منطقی است – شما فقط می توانید تنظیمات موجود در پنجره ها را از چپ به راست تنظیم کرده و سپس روی دکمه وارد کردن کلیک کنید.

پنجره سمت چپ
این مکان مکان های مختلفی را نشان می دهد که می توانید از آنجا عکس وارد کنید. همه درایوهای سخت متصل ، کارت های حافظه و دوربین ها را نمایش می دهد.

دوربین شما باید در لیست ظاهر شود (ممکن است به عنوان نام مدل دوربین شما ظاهر شود یا “NO NAME” نامیده شود).

روی مورد مناسب دوربین خود کلیک کنید و مشاهده خواهید کرد که تصاویر کوچک در پنجره اصلی ، که قسمت اصلی صفحه است ، شروع می شوند.

پنجره مرکزی
تصاویر ذخیره شده در دوربین شما به عنوان عکس کوچک در ناحیه اصلی صفحه نمایش داده می شوند.

علامت موردی را که نمی خواهید وارد کنید بردارید. اگر هر تصویری خاکستری به نظر برسد ، این نشان می دهد که لایت روم فکر می کند شما قبلاً آنها را وارد کرده اید.

انتخاب مرکز بالای این صفحه بسیار مهم است.

Lightroom معمولاً گزینه مناسب را انتخاب می کند. این همیشه اتفاق نمی افتد ، بنابراین باید آن را بررسی کنید. چهار گزینه وجود دارد: ‘کپی به عنوان DNG’ ، ‘کپی’ ، ‘انتقال’ و ‘افزودن’.

وارد کردن عکس ها به Lightroom: کپی ، کپی به عنوان تنظیمات DNG ، انتقال و افزودن
هنگام وارد کردن از دوربین ، حتما “کپی” یا “کپی به عنوان DNG” را انتخاب کنید.
هنگام وارد کردن عکس ها از کارت رسانه دوربین به لایت روم ، باید قبل از استفاده مجدد از کارت حافظه ، عکس ها را در هارد کامپیوتر کپی کنید.

کپی هر یک از تصاویر انتخاب شده را همانطور که هست کپی می کند
کپی به عنوان DNG تمام پرونده های RAW را که در کارت پیدا می کند به قالب Adobe Digital Negative تبدیل کرده و سپس آنها را ذخیره می کند. کمی بیشتر طول می کشد اما قالب مناسبی برای استفاده برای بایگانی است و فضای کمی بیشتری روی هارد دیسک اشغال می کند.
گزینه های “انتقال” و “درج” نباید در دسترس باشد ، اما ممکن است گاهی اوقات وجود داشته باشد – فقط بررسی کنید که “درج” انتخاب نشده باشد در غیر این صورت بعداً نمی توانید تصاویر را ویرایش کنید.

پنجره سمت راست
مقصدی که عکس های شما به آن کپی می شود دقیقاً بالای این صفحه نمایش داده می شود.

این می تواند هر درایو یا هارد داخلی کامپیوتر یا درایو USB خارجی باشد. بسیاری از افراد انتخاب می كنند كه پوشه ای برای اهداف عمومی در درایوی كه انتخاب كرده اند داشته باشند و همه عکسهای خود را وارد می كنند.

پوشه مقصد را با کلیک روی قسمت بالا سمت چپ انتخاب کنید تا لیستی از مقصد اخیر را ببینید یا از پنجره مقصد در پایین پنجره روی پوشه ای کلیک کنید.

اگر می خواهید پوشه جدیدی ایجاد کنید که عکس ها در آن کپی می شوند ، روی دکمه “+” در بالای پنجره مقصد کلیک کنید.

وارد کردن عکس ها به پنل Lightroom: Destination
صفحه هدف ، در پایین پنجره سمت راست واقع شده است. پوشه مقصد عکسهای خود را در اینجا انتخاب کنید.
برخی از افراد دریافتند که پس از وارد کردن عکس ها به لایت روم ، تعداد زیر پوشه های ناخواسته زیادی دارند و فقط تعداد کمی عکس در هر کدام از آنها موجود است.
دلیل این امر این است که کادر کشویی ‘Arrange’ در پنجره Destination همانند تصویر بالا به جای ‘to one folder’ روی “Date” تنظیم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید