اصول اساسی برای طراحی یک برنامه آموزش الکترونیکی با رابط کاربری

طراحی و تجربه کاربری (UX) برای توسعه کارمندان بسیار مهم است. در این دوره ، آموزش Ui یکی از اصول کلیدی برای طراحی یک برنامه یادگیری الکترونیکی سفارشی برای کارمندان ، تجربه کاربر است. برنامه ریزی تجربه کاربر بر میزان تعامل کاربر و قابلیت دسترسی به تجربه یادگیری الکترونیکی کاربر تأثیر می گذارد.
چرا طراحی تجربه کاربری برای آموزش کارمندان مهم است

آموزش کارمندان: چرا طراحی تجربه کاربری مهم است
دوره های آموزشی ui ux در فضای کسب و کار امروز اهمیت و اهمیت بیشتری پیدا می کند. چرا؟ دلیل آن این است که نه تنها قدرت را حفظ می کند ، خصوصاً در هنگام استخدام کارمندان ، بلکه تأثیر مستقیمی بر میزان اشتغال کارمند دارد. طبق نظرسنجی اخیر منابع انسانی بامبو ، یک سوم از 1000 پاسخ دهنده گفتند که ظرف شش ماه از شروع کار استعفا داده اند. یعنی شرکت متوسط ​​هر سه ماه یک نفر از هر شش کارمند خود را از دست می دهد. علاوه بر این ، کسانی که در شش ماه اول بازنشسته شدند گفتند که “دریافت رهنمودهای روشن درباره مسئولیت های من” و “آموزش موثرتر” به آنها کمک می کند تا بر وظایف خود تمرکز کنند. به همین ترتیب ، برنامه های آموزشی شرکتی نه تنها سودمند نیستند ، بلکه برای جذب کاربران نیز مهم هستند تا بتوانند نقش و رشد شغلی خود را بهتر یاد بگیرند. بنابراین برنامه های آموزش شرکتی چقدر موفق هستند و چگونه می توان آنها را بهبود بخشید؟ پاسخ در طراحی بهتر تجربه کاربر نهفته است.
بیایید نگاهی دقیق تر به چگونگی تأثیر طراحی و تجربه کاربر بر برنامه آموزشی یک شرکت و چگونگی اجرای بهتر آنها در استراتژی آموزشی خود بیاندازیم.

اهمیت طراحی

طراحی مناسب روش یادگیری الکترونیکی دوره های آموزشی ui ux برای تعامل مناسب کاربر و انتقال مناسب اطلاعات مهم در مورد برنامه های آموزش کارکنان ضروری است. از رسانه های فراوانی ، از گرافیک گرفته تا صدا و تصویر ، تا روش های تدریس استفاده کنید. این برای درگیری کارمندان و اطلاعات ذخیره شده مفید است. در محل کار امروز ، رسانه های ثروتمند به یک نیاز آموزش دیده تبدیل شده اند.

علاوه بر این ، وقتی صحبت از طراحی می شود ، یک دوره آموزشی e-uxux خوب باید به چندین بخش تقسیم شود. هر بخش یک موضوع خاص را پوشش می دهد. یادگیری خرد مثال خوبی در این مورد است زیرا به کارمندان آموزش می دهد و در انفجارهای خاص کوچک محتوا را فراهم می کند. این نه تنها به شما در استخدام کارمندان کمک می کند ، بلکه به شما در دستیابی به اقدامات و اهداف خاص نیز کمک می کند. از همه مهمتر ، طراحی بهتر با یادگیری خرد می تواند دریچه ای برای شخصی سازی و خودمختاری باز کند ، که می تواند به کارکنان کمک کند در سازمان خود احساس ارزش کنند. رون ضمیر ، رئیس AllenComm ، توضیح می دهد:

“یادگیری پیشرفته می تواند با افزایش دسترسی به محتوای متمرکز مربوط به فراگیران را تقویت کرده و بهره وری آنها را افزایش دهد. بسیاری از اطلاعات آموزش آنلاین ui/uxE به کارمندان کمک می کند تا در محل کار خود کار کنند. یادگیری خرد به شما کمک می کند ، با توجه به اینکه انتظار دارید هدف قرار بگیرید.” بله ، توانمند سازی کارکنان نه تنها کمک می کند آنها کار می کنند ، اما همچنین هسته اصلی حفظ و سازمان است. همچنین مفید است.

مثال دیگر یک دوره آموزشی در یک برنامه طراحی گرافیک است که برای تعریف یک برنامه ، استفاده از رابط کاربری ، استفاده از ابزارهای ساده تر ، استفاده از ابزارهای پیشرفته و حل مشکلات به بخشهایی تقسیم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید