جابجایی بین فتوشاپ و افترافکت برای آموزش افتر افکت

انتخاب برای طراحی انیمیشن افتر افکت می تواند ترسناک باشد ، اما شباهت های زیادی بین انیمیشن گرافیکی Adobe ، ابزار ویرایش و ویرایش فیلم و انیمیشن و فتوشاپ وجود دارد. افترافکت یک برنامه پیچیده و بسیار گسترده است. اما دوره های آموزش افتر افکت بسیاری برای شروع وجود دارد ، بنابراین با کمی وقت و حوصله می توانید به اصول آن تسلط پیدا کنید.

یک کاربر باتجربه فتوشاپ می تواند بعد از آخر هفته بلند شود و پیاده روی کند ، البته اگر در عرض یک هفته پس از افترافکت نباشد.

ابر خلاق بگیرید
پس از ارائه ویژگی های جلوه ها ، شما نیاز به ایجاد تصاویر متحرک و گرافیک حیرت انگیز دارید. این شما هستید که باید این ایده ها و راه حل های نرم افزاری را ارائه دهید تا آنها بتوانند این کار را انجام دهند. درست مانند فتوشاپ ، اندکی تجربه بسیار طولانی است.

فیلم های پیشنهادی برای شما …

01. جدول زمانی
برای بزرگنمایی تصویر ، روی پیکان (بالا سمت راست) کلیک کنید

برای بزرگنمایی تصویر ، روی پیکان (بالا سمت راست) کلیک کنید
احتمالاً ناشناخته ترین نکته در مورد اثرات ، جدول زمانی آن است. با این حال ، اکنون شما با تصویری متحرک ، بی ثبات و سر و کار دارید. اگر با جدول زمانی فتوشاپ بازی کرده اید (شاید هنگام ایجاد GIF متحرک) ، در حال حاضر در مسیر درستی هستید.

نگاهی به جدول زمانی افتر افکت در تصویر بالا بیندازید: خواهید دید که لایه هایی مانند فتوشاپ وجود دارد (با جزئیات بیشتر در زیر توضیح داده شده است) با جزئیات خصوصیات این لایه.

هر خاصیت یک نماد کرونومتر در مقابل خود دارد. این شما را قادر می سازد قاب های کلیدی را تنظیم کنید که ویژگی هایی مانند موقعیت ، کدری ، مقیاس و غیره را تعریف کند. – یعنی شما می توانید آنها را به مرور زمان فعال کنید.

قاب خودکار

همچنین می توانید جدول زمانی را روی قاب خودکار تنظیم کنید (دوم از راست در دایره در تصویر ، نماد کرونومتر). این بدان معنی است که وقتی یک لایه را با نقاب در پنجره مخلوط حرکت می دهید ، فریم کلیدی شما ضبط می شود. این توییت برای حرکت مفید است.

بنابراین ، با توجه به این نکته ، پیکان را با نام نماد در جدول زمانی یک نماد (JPEG ، PNG یا هر چیز دیگری) پایین بیاورید ، نماد کرونومتر بعدی موقعیت ، 01 را به نشانگر تایم لاین بزنید. به 00s بکشید و سپس آن را حرکت دهید. تصویر در پنجره بافت.

نحوه عملکرد آن را ببینید و ویژگی های مختلف را تجربه کنید. نزدیک شدن کفیر به یکدیگر سرعت حرکت را افزایش می دهد.

02. لایه ها
بعد از جدول زمانی اثرات معادل لایه های فتوشاپ ، به Adobe فکر کنید

بعد از جدول زمانی اثرات معادل لایه های فتوشاپ ، به Adobe فکر کنید
لایه ها یکی از ویژگی های مشترک افتر افکت در فتوشاپ است. اما بعد از اثرات آنها به طور متفاوتی کار می کنند: هیچ صفحه لایه ای وجود ندارد ، بنابراین لایه ها با گذشت زمان کار می شوند. لایه های After Effects می توانند آزادانه حرکت کنند و شما می توانید ویژگی هایی مانند موقعیت ، مقیاس ، چرخش و تیرگی را با استفاده از فلش کشویی با نام لایه در جدول زمانی متحرک کنید.

هنگام وارد کردن یک فایل PSD چند سطحی ، از شما سوال می شود که آیا می خواهید لایه ها را ادغام کنید یا یک لایه جداگانه را انتخاب کنید – انتخاب اینکه اثرات لایه را حفظ کنید یا نادیده بگیرید (شما می تواند آنها را به اثرات بعدی اضافه کند و آزادانه حرکت دهد).

به اختصار. شما می توانید این جدول زمانی را مانند صفحه لایه ای خود در نظر بگیرید که در آن قطعات متحرک یا متحرک ایجاد می کنید ، درست همانطور که در فتوشاپ بی صدا می کنید.

03. لایه های تنظیم
لایه های تنظیم ممکن است چیزی باشد که شما در فتوشاپ با آن آشنا هستید – و در یک برنامه ویرایش عکس آنها به روشی نسبتاً فرمولی کار می کنند. شما می خواهید یک لایه تنظیم جدید اضافه کنید ، سپس این نوع را انتخاب کنید (فتوشاپ دارای گزینه های از پیش تعیین شده مانند روشنایی / کنتراست ، رنگ / اشباع ، فیلترهای مختلف و موارد دیگر است) و میزان کدورت یا مناسب خود را تنظیم کنید ماسک درست کن

بعد از افکت ، لایه های تنظیم نیز همین کار را انجام می دهند اما انعطاف پذیرتر هستند. با رفتن به “Layer> New> Adjustment Layer” یک لایه خالی تنظیم می کنید و پس از آن می توانید هر جلوه ای را اعمال کنید (با کشیدن افکت به طور مستقیم از صفحه بازخورد و از پیش تنظیم شده به نام لایه تنظیم در جدول زمانی ) این تنظیم روی لایه تأثیر می گذارد – مانند فتوشاپ – لایه های زیر آن در پشته.

دقیقاً مانند فتوشاپ ، می توانید از ابزارهای masking اثرات برای آشکار کردن برخی قسمتهای لایه تنظیم استفاده کنید (قبل از ایجاد توده آزاد یا تنظیم شکل ، روی لایه CTRL + کلیک راست کرده و روی «Mask> New» کلیک کنید “Mask” را انتخاب کنید). سپس می توانید یا لایه تنظیم ، ماسک (از جمله کدورت و شکل) یا هر دو را با استفاده از فلش کشویی در سمت چپ لایه یا نام ماسک حرکت دهید.

04. فیلترها و جلوه ها
بعد از فیلتر می توانید ماسک و فیلتر نیز بزنید

بعد از فیلتر می توانید ماسک و فیلتر نیز بزنید
تبلیغات
افتر افکت شامل افکت ها و فیلترهای متنوعی از جمله ایجاد جلوه های ویژه ، فیلم های اصلاح شده یا اصلاح رنگ است. درست مانند فتوشاپ ، شما افکت خود را روی یک لایه یا گروهی از لایه ها اعمال می کنید ، اما بر خلاف فتوشاپ ، شما به جای نمایش در جایی از ماسک برای پنهان کردن یا نشان دادن افکت استفاده می کنید.

آن را در هر انتخابی اعمال کنید.

دو روش برای تأثیر سریع روی یک لایه وجود دارد. می توانید آن را به هر دو صورت بکشید

دیدگاهتان را بنویسید