راهنمای ساخت انیمیشن در افترافکت

آیا به انیمیشن یازی علاقه دارید؟ آیا تاکنون از افتر افکت استفاده کرده اید؟ چند ابزار و برگه را در منوی افتر افکت می شناسید؟ و خصوصیات هر یک از آنها؟ آیا تا به حال از تب Animation استفاده کرده اید؟ در این دوره ساخت آموزش انیمیشن ، از نزدیک نگاهی به تب Animation خواهیم انداخت. این برگه دارای منحصر به فردترین ، مفیدترین و جالبترین ابزارها در هر برگه ذکر شده در بالا است. در این بخش از آموزش انیمیشن پیوندها به یک سایت خارجی. ما در مورد مهمترین ویژگیهای این برگه بحث خواهیم کرد ، از جمله:
از پیش تعیین شده برای انیمیشن
خصوصیات Keyframe
انیمیشن متن

انیمیشن> انیمیشن از پیش تعیین شده
هنگام یادگیری انیمیشن ، تردیدی وجود ندارد که تنظیمات ثابت تعبیه شده در After Effects مفید هستند. اما اگر بتوانید ایستگاه از پیش تعیین شده خود را ایجاد کنید که برای شما مناسب باشد ، چه می کنید؟ شما احتمالاً سبک بصری و اولویت خود را برای نحوه استفاده از افتر افکت دارید. یا اگر متوجه شدید که از همان تنظیمات بارها و بارها کپی و پیست می کنید ، چه می کنید؟ اینجاست که تنظیمات از پیش تعریف شده وارد عمل می شوند.
فرض کنید من یک لایه دارم که با برخی جلوه ها و تنظیمات بسیار خاص مطابقت دارد. این لایه دقیقاً میزان تاری ، نوردهی و حرکت مختل را دارد و دقیقاً همان چیزی است که من می خواهم. شاید شما بخواهید بعداً در پروژه از آن استفاده کنید یا فقط می خواهید در جاده مفید باشد.

در کلاس های انیمیشن ، اگر ایستگاه از پیش تعیین شده یا انیمیشن دارید که می خواهید بعداً ذخیره کنید ، این همان کاری است که می توانید انجام دهید. تمام خصوصیاتی را که می خواهید ذخیره کنید انتخاب کنید و به Animation> Preset Animation بروید. با این کار پنجره ای باز می شود که می توانید از پیش تعیین شده را به طور رسمی نامگذاری و ذخیره کنید. به طور پیش فرض ، After Effects باید در Adobe> After Effects> User Presets ذخیره شود. فقط پیش بروید و از پیش تنظیمات را پیکربندی کنید و برای اطمینان از ذخیره شدن آنها در پوشه صحیح ، دوباره بررسی کنید.

پیش نمایش انیمیشن
برای درک بهتر آموزش کارتون ، بیایید تصور کنیم بعداً در جاده ها ، می خواهید این تنظیم سفارشی را افزایش دهید. فقط لایه ای را که می خواهید تغییر دهید انتخاب کنید و به Animation> Apply to Preset Animation بروید. پس از آن ، به مکانی که از پیش تعیین شده را ذخیره کرده اید بروید و Open را کلیک کنید. تنظیمات از پیش تعیین شده شما بلافاصله در لایه ای که انتخاب کرده اید بارگیری می شود ، در وقت و صرفه جویی در تلاش برای کپی و چسباندن صرفه جویی می کنید!

درون یابی فریم کلیدی
برای آموزش نحوه ساخت انیمیشن ، اگر می خواهید روی دقت و جهت فریم های کلیدی خود کنترل بیشتری داشته باشید ، باید از درهم آمیختن فریم کلید استفاده کنید. اگر چندین قاب اصلی در یک شی دارید ، مهم است که بدانید چگونه جهت را کنترل کنید. به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم من یک شی در جدول زمانی خود دارم. من می خواهم که مستقیماً از نقطه B به نقطه B حرکت کند اما وقتی جسم را حرکت می دهم ، در یک خط عجیب حرکت می کند! اگر تا به حال با این مشکل روبرو شده اید ، می دانید که چقدر می تواند ناامید کننده باشد. کلید راه حل این است که فریم های کلیدی خود را انتخاب کنید ، به Animation> Key Interpolation بروید.

دیدگاهتان را بنویسید