نحوه ساخت پوستر با آموزش کورل دراو

در این آموزش کورل می آموزید که چگونه یک پوستر ساده در نرم افزار CorelDRAW بسازید. طراحی با برنامه کورل بسیار ساده است ، اما شامل عناصر اصلی ، پس زمینه ، گرافیک ، متن و برخی جلوه ها است.

پس از یادگیری نحوه استفاده از این ابزارها و فنون در کورل به کمک دوره آموزش کورل، آماده ساختن پوستر و افزودن کارهای خلاقانه خود به کمک نرم افزار کورل دراو خواهید بود. ادامه ی آموزش کورل را دنبال کنید.

ممنون که فکر کردید این راهنمای آموزش کورل برای شما مفید خواهد بود و ما دوست داریم نظرات شما را در بخش نظرات زیر بشنویم. در زیر نسخه مکتوبی از این راهنمای آموزش کورل و نسخه قابل چاپ PDF از برگه منابع بارگیری در بالا مشاهده خواهید کرد.

ابزار مورد نیاز شما در آموزش کورل

بسته های برنامه CorelDRAW 2020
با CorelDRAW Graphics Suite 2020 ، گرافیک حرفه ای ، طرح ، ویرایش تصویر و موارد دیگر موانع خلاقیت را برطرف کنید.

مجموعه عشق کلیپ آرت در آموزش نرم افزار corel draw

بیش از 150 تصویر کلیپ آرت ، حاشیه ، پس زمینه و سایر عناصر را برای استفاده در پروژه های طراحی با کورل خود ، ویدئو و ویدئو و گرافیک به همراه آموزش کورل دریافت کنید.

CorelDRAW استاندارد 2020
رویای آن را داشت و سپس آن را با CorelDRAW Standard 2020 ، بسته طراحی گرافیکی برای سرگرمی ها و مشاغل خانگی ، طراحی کرد.

آموزش نرم افزار corel draw برای آشنایی با یک تبلت خلاق Wacom
تبلت قلم خلاق Wacom One یک تجربه قلم طبیعی را بر روی صفحه نمایش 13 اینچی ارائه می دهد ، ایده آل برای خلاقانی که به دنبال ارزش بالایی در آموزش کورل هستند.

آموزش کورل برای نحوه ساخت پوستر در CorelDRAW
برای این آموزش نرم افزار corel draw، ما در حال ایجاد یک پوستر نمونه برای جشنواره موسیقی bluegrass هستیم. طراحی نسبتاً ساده است ، اما ابزارها و تکنیک هایی که استفاده خواهیم کرد می توانند به شما کمک کنند تا طراحی پوسترهای خود را شروع کنید.

برای شروع آموزش کورل سند خود را تنظیم کنید
ما از اندازه پوستر استاندارد استفاده می کنیم ، اما اگر می خواهید پوستر خود را در اندازه خاصی طراحی کنید ، می توانید از اندازه های سفارشی خود استفاده کنید.

برای شروع پرونده جدید دربرنامه CorelDRAW به File> New بروید.
در پنجره سند جدید ، از پیش تعیین شده صفحه گسترده برای اندازه صفحه که اندازه پوستر استاندارد 18 “x 24” است ، انتخاب کنید.
جهت عکس و وضوح را در 300 dpi حفظ کنید.

اضافه کردن پس زمینه به کمک آموزش کورل
در پس زمینه پوستر خود ، از الگوی بیت مپ چوبی استفاده می کنیم. ابتدا بر روی ابزار Rectangle دوبار کلیک کنید تا یک قاب صفحه اضافه شود.

مطابق آموزش کورل روی ابزار Interactive Fill کلیک کرده و در نوار Properties گزینه Bitmap Print Fill را انتخاب کنید. آخرین الگویی که استفاده کردید به طور پیش فرض اعمال می شود و از آنجا که این پرکنی نیست که می خواهیم استفاده کنیم ، باید روی نماد Fill Edit کلیک کنیم تا پنجره Fill Edit باز شود.

همانطور که در آموزش کورل گفته شد در پنجره Fill Edit می توانید روی منوی کشویی Fill کلیک کنید تا کتابخانه Fill موجود را مشاهده کنید. اگر لازم است پرکننده مورد نظر را وارد کنید ، روی دکمه انتخاب در قسمت منبع کلیک کنید و به مکانی در رایانه که آن را ذخیره کرده اید بروید. پرونده را انتخاب کنید و روی Import کلیک کنید تا به پنجره Edit Fill برسد ، سپس روی OK کلیک کنید تا پر را به مستطیل وارد کنید.

هنگامی که تصویر وارد شد و یک ابزار پر کردن تعاملی هنوز فعال است ، مطابق آموزش نرم افزار corel draw دسته های کنترل روی پر کردن اعمال شده وجود دارد. می توانید از این دسته ها برای کشش پر کردن به صورت افقی و / یا عمودی استفاده کنید و قالب را به دلخواه خود قرار دهید.

هنگام آموزش کار با کورل می بینید که بافت پرکننده الگوی چوب ما نسبت به پس زمینه کمی قوی است ، بنابراین ما یک اثر شفافیت اضافه خواهیم کرد. روی ابزار شفافیت کلیک کنید و در نوار Properties گزینه Uniform transparency را انتخاب کنید و شفافیت شفافیت را در حدود 70٪ تنظیم کنید.

ما در این مرحله از آموزش کورل می خواهیم به پس زمینه نیز رنگ اضافه کنیم. روی ابزار مستطیل دوبار کلیک کنید تا حاشیه دیگری در اطراف صفحه اضافه شود و سپس روی یک نمونه از قسمت رنگ کلیک کنید تا حاشیه پر شود. در این مثال یک رنگ آبی روشن انتخاب می کنیم.

نکته ی مهم آموزش کار با کورل: در نهایت در این آموزش نرم افزار corel ما می خواهیم این رنگ جامد را به حالت شیب دار تغییر دهیم ، اما بعد از اضافه شدن سایر عناصر پوستر ، این کار بعداً انجام می شود.

افزودن عناصر طراحی به کمک آموزش کورل
ما چند تصویر کلیپ آرت از ابزارهای موسیقی برای اضافه کردن به پوستر داریم ، اما ابتدا می خواهیم یک قاب PowerClip تنظیم کنیم تا تصاویر به حاشیه های پوستر اضافه شوند. روی فریم کنونی کلیک راست کرده و Frame Type> Create Empty PowerClip Frame را انتخاب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برش ، به راهنمای کامل آموزش کورل ما در مورد برش اشیا با استفاده از PowerClip مراجعه کنید. همچنین udemy شما را در این زمینه برای یادگیری کورل کمک خواهد کرد.

اکنون پس از طی مراحل بالا در آموزش کورل می توانیم عکس ها را وارد کنیم. روی نماد واردات کلیک کنید ، به مکان رایانه خود در جایی که تصاویر ذخیره شده است ، بروید ، آنها را انتخاب کنید و روی Import کلیک کنید. می توانید همزمان یک تصویر یا یک عکس وارد کنید.

به کمک راهنمای آموزش نرم افزار corel از ابزار Pick برای انتقال اولین تصویر به داخل قاب استفاده کنید. وقتی تصویر را به قسمت قاب PowerClip می کشید ، متوجه تغییر رنگ ناحیه فریم می شوید و نکاتی در بالا وجود دارد.

برای افزودن تصاویر بیشتر به قاب PowerClip ، باید کلید W را نگه داشته و آنها را به قاب بکشید.

برای تنظیم تصاویر ، روی قاب PowerClip دوبار کلیک کنید تا ویرایش شود. با استفاده از ابزار Pick می توانید چرخش ، اندازه تصاویر را تغییر دهید و آنها را مطابق میل خود تغییر مکان دهید.

هنگامی که از اندازه و موقعیت تصاویر راضی شدید ، برای خروج از حالت ویرایش ، روی دکمه پایان در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. در نشانگر شی ، می بینیم که این سه ابزار اکنون در قاب PowerClip هستند.

در اینجا این بخش از آموزش کورل امروز را خاتمه می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید